Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Patronat medialny

s24.pl > Patronat

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 14 kwietnia 2011

Grupa kolarska CCC Polsat Polkowice


Zawodowa grupa kolarska CCC Polsat Polkowice to ekipa, której korzenie sięgają roku 2000, kiedy to firma obuwnicza CCC wspólnie z firmami: Mat i Ceresit postanowiła sponsorować polskie kolarstwo.

Powstała ekipa kolarska Mat Ceresit CCC kierowana przez srebrnego medalistę olimpijskiego z Seulu 1988 r. - Andrzeja Sypytkowskiego, a Telewizja Polsat objęła patronat medialny, by w późniejszym czasie stać się jej współsponsorem. W kolejnych sezonach kolarskich ekipa zmieniała sponsorów występując pod nazwami: 2001 - CCC Mat, 2002-2003 - CCC Polsat, 2004 - Hoop CCC Polsat, 2005 - grupa zawiesiła działalność, 2006 - CCC Polsat i od 2007 - CCC Polsat Polkowice.


W czasie dotychczasowych startów, w szeregach ekipy ścigało się wielu wybitnych polskich kolarzy (Zamana, Piątek, Romanik, Przydział, Brożyna, Baranowski), a także znani kolarze zagraniczni (Puttini, Sosenka, Tetieruk, Uschakov, Tonkov), którzy wielokrotnie odnosili sukcesy nie tylko na kolarskich trasach w Polsce.

Sezon kolarski 2010 to dalszy rozwój ekipy CCC Polsat Polkowice. Od tego sezonu jest jedyną w Polsce ekipą PROFESSIONAL TEAM. Awans do wyższej kategorii ekip kolarskich to szansa na podniesienie poziomu sportowego ekipy a także możliwość konfrontacji ze światowym kolarstwem. Ekipa kierowana przez dyrektora sportowego Piotra Wadeckiego powiększyła swój skład do 16 zawodników, najlepszych w Polsce.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda