s24.pl > Patronat

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 14 kwietnia 2011

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym 2008

w dniach 3-7 września 2008 roku w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym rozgrywane na nowo wybudowanym, pruszkowskim welodromie BGŻ Arena. W 5-dniowej imprezie wzięło udział 25 reprezentacji narodowych a w tym 379 kolarzy.

Przez 5 dni rywalizacji, europejska czołówka torowców, mężczyzn jak i kobiet kategorii junior i U23, walczyła o medale 33 konkurencji i tytuły mistrzów Europy. Wśród startujących w imprezie, obserwowaliśmy także liczną kadrę Polaków, która reprezentowała nasz kraj w liczbie 42 zawodników i zawodniczek (łącznie z rezerwowymi).

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli Brytyjczycy. Ostatecznie, z dorobkiem 10 złotych medali, torowcy z Wysp wyprzedzili kolarzy francuskich, którzy wywalczyli o jedno złoto mniej. Na trzecim miejscu uplasowali się Rosjanie. Polacy zakończyli zmagania na 7. miejscu tabeli medalowej.

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda