Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Wiadomości sportowe

s24.pl > Wiadomości sportowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Poniedziałek, 6 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański II Klasyk Skalmierzycki już w najbliższą niedzielę

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
W najbliższą niedziele 12 czerwca odbędzie się II Klasyk Skalmierzycki. Na starcie staną amatorzy z całej Polski. Spodziewamy się znacznie większego peletonu niż przed rokiem. Być może zostanie zamknięty nawet limit uczestników, który ustalony jest na 200 osób.

Start tegorocznej edycji będzie miał miejsce koło cmentarza w Nowych Skalmierzycach przy ulicy Polnej. Następnie kolarze przejadą przez miejscowości: Mączniki, Węgry, Chotów, Chotów Nowy, Węgry, Śliwniki ulicami Nowa, Niemojewskich, Jabłonkowa i ponownie wjadą na ulicę Polną w Nowych Skalmierzycach. Zawodnicy pokonają 5 takich okrążeń. Jedna runda to dystans 13 km co daje łączny dystans 65 km. Start głównego wyścigu odbędzie się o godzinie 12.


Ponad to Organizatorzy Towarzystwo Rowerowe Sokół Skalmierzyce przewidziało zawody rowerowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w wieku do szóstej klasy szkoły podstawowej. Odbędą się I Mistrzostwa dzieci na rowerkach biegowych, a dla dzieci, które lepiej radzą sobie na rowerze z pedałami przewidziane są konkurencje na specjalnie przygotowanym torze przeszkód przez nauczycieli wuefu. Dla każdego dziecka przewidziany jest medal pamiątkowy i w zależności od ilości nagród przewidujemy również drobne upominki. Zawody dla najmłodszych trwać będą od godziny 8:30. Bardzo prosimy rodziców aby uzbroili swoje pociechy w kaski!

Po ukończeniu wyścigu głównego około godziny 14:15 najpóźniej 14:30 odbędzie się I Masa Krytyczna w Nowych Skalmierzycach. Zapraszamy na nią wszystkie osoby chcące aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. Masa Krytyczna będzie to przejazd trasą wyścigu w tempie turystycznym przy zabezpieczonej trasie przejazdu przez policję, straż pożarną oraz obsługę medyczną.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pani Bożena Budzik, Pan Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Senator na Senat RP Pan Łukasz Mikołajczyk oraz zawodnik zawodowej grupy kolarskiej Klein Constantia Przemysław Kasperkiewicz. Niestety Przemka zabraknie na starcie tegorocznej edycji, ponieważ jedzie na wyścig Tour de Slovakia.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda