Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 10 kwietnia 2016

s24.pl/W.Brylla Klasika Primavera: Karol Domagalski 8.

(Fot. s24.pl/W.Brylla)
Karol Domagalski (One Pro Cycling) zajął 8. miejsce w wyścigu Klasika Primavera. 62. edycję hiszpańskiej jednodniówki wgrał Giovanni Visconti (Movistar Team), a drugi był jego kolega z teamu Gorka Izagirre.

Tegoroczna edycja wiosennego klasyku w Hiszpanii została rozegrana na dystansie nieco ponad 170 kilometrów, na pętli wiodącej po górzystym terenie wokół Amorebiety. Na trasie działo się naprawdę dużo – tradycyjnie nie brakowało ucieczek. Decydującą o losach zwycięstwa akcję zawiązali zawodnicy najmocniejszej ekipy na Półwyspie Iberyjskim – Movistar, Alejandro Valverde, Gorka Izagirre i Giovanni Visconti, a towarzyszył im Sergio Pardilla (Caja Rural – Seguros RGA).

Czwórka bez większych problemów uzyskała przewagę, która sprawiła, że to oni między sobą mogli rozstrzygnąć sprawę zwycięstwa w 62. edycji prestiżowej imprezy. Ręce w geście triumfu po przekroczeniu linii mety wyrzucił Visconti, a tuż za nim finiszowali Izagirre i Pardilla. W drugiej grupie do Amorebiety dojechał jedyny Polak w stawce Karol Domagalski. Zawodnik One Pro Cycling walczył bardzo dzielnie i dzięki temu został sklasyfikowany na 8. miejscu.

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda