Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Wiadomości sportowe

s24.pl > Wiadomości sportowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 9 kwietnia 2016

s24.pl/Tomasz Piechal Ronde van Vlaanderen Beloften: Stosz 28.

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Słoweniec David Per sięgnął po zwycięstwo na trasie Ronde van Vlaanderen Beloften, kolejnego z wyścigów zaliczanych do młodzieżowego Pucharu Narodów. Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Patryk Stosz, który finiszował na 28. miejscu.

Młodzieżowcy zgromadzeni na starcie flandryjskiego klasyku mieli do pokonania ponad 166-kilometrową trasę, której zarówno start, jak i meta wyznaczone zostały w Oudenaarde. Pośród uczestników Ronde van Vlaanderen Beloften nie zabrakło reprezentantów Polski - w sześcioosobowym składzie znaleźli się: Alan Banaszek, Piotr Brożyna, Mikołaj Gutek, Przemysław Kasperkiewicz, Michał Paluta oraz Patryk Stosz.


To właśnie ten ostatni, reprezentujący na co dzień barwy zespołu CCC Sprandi Polkowice 22-letni zawodnik spisał się najlepiej. Stosz linię mety przekroczył z ponad minutową stratą do zwycięzcy na 28. miejscu. Niestety biało-czerwonym w Belgii nie sprzyjało dzisiaj szczęście, ponieważ linię mety osiągnął jeszcze Brożyna. Reszta kadry była uwikłana w kraksy, których na trasie nie brakowało. Z przeciwnościami losu najlepiej poradził sobie natomiast utalentowany Słoweniec David Per.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda