Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Wywiady

s24.pl > Wywiady

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 10 marca 2015

Łukasz Huzarski Bentkowski: "Dziewczyny dadzą z siebie wszystko"

(Fot. Łukasz Huzarski)
Paweł Bentkowski, prywatnie mąż jednej z najlepszych polskich kolarek - Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej, a służbowo dyrektor sportowy ekipy Nestle Fitness Cycling Team, opowiedział nam o przygotowaniach zespołu do sezonu.

Pierwsze zgrupowania za Wami. Gdzie do tej pory przygotowywaliście się do nadchodzącego sezonu?


- Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy od konsultacji w Karpaczu, która była poprzedzona badaniami wydolnościowymi. Następnie w styczniu i lutym odbyły się zgrupowania w Sobótce, gdzie dziewczyny już ciężko pracowały nad sobą.

Ekipa się powiększyła. Jaka panuje atmosfera? Czy dziewczyny dobrze się zgrały?

- Tak, ekipa powiększyła się prawie dwukrotnie, bo teraz liczy ośmiu zawodniczek. Cieszy mnie ten fakt, bo oznacza to, że z roku na rok się rozwijamy i idziemy do przodu. Atmosfera jest O.K., a czy dziewczyny się zgrały, będę wiedział po pierwszych wyścigach.

Ile macie już w nogach w tym roku?

- Sezon rozpoczynamy dość późno, dlatego grudzień i styczeń to głównie ćwiczenia ogólnorozwojowe i rower MTB. Od połowy lutego przesiedliśmy się na nowe sezonowe rowery, więc kilometrów teraz przybywa.

Czy to prawda, że dyrektor sportowy też trenował ze swoimi zawodniczkami?

- Tak, to prawda. Jeździłem z dziewczynami. Jadąc z nimi na rowerze widzę więcej, szybciej poznaję zawodniczki, a co najważniejsze mogę z nimi na bieżąco porozmawiać.

Czyżby to oznaczało, że sam też wystartujesz w jakiś zawodach? Może w Tauron Lang Team Race w Sobótce?

- Kto to wie, nie mówię tak i nie mówię nie. Może jeszcze podpiszę jakiś kontrakt... (śmiech) A co do Tauron Lang Team Race to trochę koliduje mi on ze startem dziewczyn niestety...

Jakie najbliższe plany grupy?

- 14 marca wyjeżdżamy na dwutygodniowe zgrupowanie do Włoch, które zakończymy startem w Pucharze Świata Alfredo Binda.

Jaki skład tam awizujesz?

- We Włoszech wystartuje cały skład. Juniorki pojadą swój wyścig rano, a seniorki wystartują po południu.

Jakie cele stawiasz tam przed zawodniczkami?

- Będzie to dla nas pierwszy start w sezonie, więc na pewno nie będzie lekko. Po wyścigu będziemy wiedzieć jak poszły zimowe przygotowania i czego jeszcze brakuje. Dziewczyny na pewno dadzą z siebie wszystko.

TP

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda