Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Wywiady

s24.pl > Wywiady

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 10 sierpnia 2014

Archiwum Marcina Mrożka Mrożek: "Chcę wystartować w Giro d'Italia"

(Fot. Archiwum Marcina Mrożka)
Marcin Mrożek (Vejus) od września będzie stażystą w grupie kolarskiej Androni Giocattoli, z którą ma szansę podpisać profesjonalny kontrakt na nowy sezon. W tym sezonie Polak spisuje się znakomicie, a na swoim koncie zapisał już wiele sukcesów.

W krótkim wywiadzie polski zawodnik opowiada o swojej obecnej formie, o tym w jakim terenie czuje się najlepiej, ale nie zabrakło także miejsca na kolarskie marzenia oraz plany na najbliższą przyszłość.


Jak ocenia Pan tegoroczną formę? W wielu włoskich wyścigach osiąga Pan naprawdę dobre wyniki.

- Już w tamtym roku miałem bardzo dobre wyniki od kiedy zmieniłem klub na Vejus. W tym klubie czuję się naprawdę bardzo dobrze. Trener mnie rozumie i wie świetnie jakie treningi mi układać, co jest podstawą w kolarstwie. Tegoroczną formę oceniam bardzo dobrze, już od początku sezonu czułem się świetnie, co później zaowocowało dobrymi wynikami i zwycięstwem w Giro delle Valle Aretine.

W jakim terenie czuje się Pan najlepiej?

- Najlepiej czuję się w terenie górzystym, od krótkich podjazdów do tych najdłuższych. Gdy jestem w formie takie góry mi odpowiadają. Oczywiście również na płaskim czuję się nieźle.

Czy staż w zespole Androni Giocattoli otwiera przed Panem nowe możliwości?

- Tak, staż w grupie Androni Giocattoli otwiera przede mną nowe szanse na rozwój, a także pokazanie się z jak najlepszej strony.

Ma Pan nadzieję na to, że w przyszłym sezonie będzie Pan już pełnoprawnym zawodnikiem Androni Giocattoli?

- Myślę że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to od następnego sezonu powinienem podpisać kontrakt z Androni Giocattoli.

Jakie są Pana kolarskie marzenia na przyszłość?

- Moje kolarskie marzenia to cały czas iść do przodu, tak jak robiłem to do tej pory. Chciałbym też wystartować w Giro d'Italia i odnieść tam sukces.

Rozmawiał Mateusz Gruszeczka

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda